15 Ekim 2021 / Cuma Sigortaladım Editörü

2020 Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu trafik sigortası, motorlu araç sürücülerinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta koludur. Devlet tarafından zorunlu tutulan trafik sigortaları, üçüncü şahıslara verilecek zararlara karşı poliçe sahibini güvence altına almaktadır. Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu kapsamında düzenlenmekte olan ve trafiğe çıkan araçların tamamının yaptırmak zorundadır. Zorunlu trafik sigortası fiyat maddi ve bedeni zararları üstlenmekle birlikte fiyatlar sigortada belirlenen limitlere göre değişiklik göstermektedir. Kaza anında karşı tarafta meydana gelen zararların karşılanabilmesi konusunda zorunlu trafik sigortası fiyatı da belli parametrelere göre belirlenmektedir. Zorunlu trafik sigortaları sayesinde araç sahibi, kusurlu bulunduğu trafik kazalarında maddi yükümlülüklerden kurtulabilmektedir. Karşı tarafta oluşan maddi hasarların karşılanması konusunda hastane masrafları ve ölüm halinde kusurlu şoförün ödemesi gereken tutarlar maddi tazminat kapsamında trafik sigortası tarafından karşılanmaktadır.

2020 Trafik Sigortası Kapsamında Neler Yer Alıyor?

Trafik sigortalarının motorlu araçların tamamı zorunlu tutulmakta ve kaza halinde araç ve üçüncü şahıslarda oluşan zararlara karşı poliçe sahibine teminat sağlamaktadır. Trafik sigortaları, motorlu araçlar için mali sorumluluk hakkı tanıyan bir zorunlu sigortadır. Kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslarda oluşabilecek hasar ve kayıplar karşısında hak sahibinin mali yükümlülüklerini azaltmaktadır. Araçların kazaya karışması gibi hallerde, karşı tarafın zararı karşılanmakta ve araç sahibine bu bağlamda maddi destek olanağı tanınmaktadır. Trafikte sigortasız olarak yakalanılması halinde ağır yaptırımlar uygulanmaktadır. Araç sahipleri için gelişen teknolojiyle birlikte artık ‘’trafik sigortası fiyat al’’ seçeneğiyle oldukça kısa bir süre içerisinde poliçe işlemleri tamamlanabilmektedir. Trafik sigortaları; maddi hasarlar, sağlık giderleri ve sakatlanma-ölüm gibi konu başlıklarında teminat sağlamaktadır. Trafik sigortalarındaki en önemli bölüm poliçe limitlerinin tespit edilmesi ve araç sahibinin değil, kusursuz veya daha az kusuru bulunan tarafın giderlerinin karşılanmasını sağlamaktır. Trafik sigorta poliçesini yenilemeyen sürücüler, trafik ekipleri tarafından belirlendiğinde ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu yatırımlar arasında en yorucu olanıysa aracın otopark alanına çekilmesidir. Araç sahibi, trafik sigortasını yenileyinceye kadar araç otoparkta bekletilmekte ve trafikten men edilmektedir. Trafik sigortası fiyat alma işlemleri dijital anlamda yaşanan gelişmeler sayesinde oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Taban Fiyatları

Trafik sigortaları, kaza söz konusu olduğunda hasarın karşılanmasını sağlamakta olan zorunlu bir sigorta koludur. Kazazedelerin kaza esnasında yaşamış olduğu eksiklerin tamamlanmasında önemli avantajlar sağlamakta olan trafik sigortaları, maddi açıdan teminatlar sağlamaktadır. Zorunlu trafik sigortası, T.C. sınırları içinde geçerli olmakla birlikte sadece hasar gören aracın mali sorumluluklarını karşılamaktadır. Araç sahipleri, trafik sigortalarını düzenli olarak yaptırmak ve her yıl yeniletmekle mükelleftir. Zorunlu trafik sigortalarındaki limitler, meydana gelen kazanın büyüklüğüne göre de değişiklik göstermektedir. Söz konusu trafik kazasında can kaybının meydana gelmesiyle yalnızca maddi hasarların oluşması durumlarında farklı prosedürler uygulanmaktadır. Sürücüler için trafik sigortası fiyat listesi buna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Zorunlu trafik sigortası taban fiyat konusunda sigortalılar, 1 yıllık poliçe dönemlerinde hiçbir kazaya karışmaz ise yüzde 10 hasarsızlık indiriminden yararlanabilme hakkına sahip olmaktadır. Poliçe dönemlerinin tamamlanmasında bundan sonraki yıllarda ise yüzde 5 indirim olanağı sağlanır ve bu oran yüzde 20’ye kadar yükselebilmektedir. Trafik sigortaları geneline bakıldığında kaza anında veya sonrasında kişinin en az zararla karşı karşıya kalmasını sağlamaktayken, maddi ve bedeni zararları koruma altına alabilmektedir. Hukuki olarak da koruma altında olmanızı mümkün kılan trafik sigortaları, uzun vadede ciddi ekonomik avantajlar sağlayabilmektedir. Kaza veya kazaya sebep olan kişiler arasındaki dengeyi sağlayabilen sigortalarda, zorunlu ve makul masraf tutarları sigortacılar tarafından karşılanabilmektedir.

Trafik Sigortası Fiyatını Nasıl Öğrenebilirim?

Zorunlu trafik sigortaları, bir kaza durumu söz konusu olduğunda meydana gelmiş olan hasarların maddi açıdan giderilmesini mümkün kılmaktadır. Kişi odaklı bir sigorta kolu olması sebebiyle geniş kapsamı bulunan trafik sigortaları sağladığı genel şartlar itibarıyla dahi problemlerin çözüme ulaştırılmasını sağlamaktadır. Zorunlu veya makul harcamaların karşılanmasını sağlayan sigortalar, kaza sonrasındaki süreçte de mağduriyetlerin önüne geçiyor. ‘’Trafik sigortası fiyatları ne kadar’’ sorusu için net bir yanıt verilmesi doğru olmayacaktır. Hasarsızlık indirimleri ve trafik sigortalarındaki basamak uygulamaları fiyatlandırmaların belirlenmesinde etkili bir faktördür. Kaza sonucunda oluşan maddi kayıpların sigorta limiti kapsamında karşılanmasını mümkün kılan trafik sigortaları, sağlık anlamında da hak sahiplerine yardımcı olur ve kaza sonucunda ortaya çıkmış beden zararlarının da teminat altına alınmasını sağlamaktadır. Trafik sigortaları kazalarda yaralanma veya ölüm söz konusu olduğunda karşı taraftaki kayıpların sigorta limitleri dikkate alınmak suretiyle giderir. Zorunlu trafik sigortasında araç ve kaza, kişi ve kaza sağlık gideri, kişi ve kaza sakatlanma ve ölüm gibi üç farklı ana başlıkta güvence sağlamaktadır. Trafik sigortası fiyat öğrenme işlemlerinde sağlanan teminatlardaki limitler etkileyici bir faktör olmaktayken, aracın yaşı, modeli ve cinsi de etkili faktörlerdendir.

Trafik Sigortası İçin Gerekli Evraklar

Zorunlu trafik sigortaları kazada poliçe sahiplerini değil, karşı tarafın maddi hasarlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Sigorta limitiyle karşı tarafta meydana gelmiş zararın giderilmesini mümkün kılan ve araç sahibinin sorunlarının en kısa süre içerisinde çözülebilmesine yardımcı olan trafik sigortası için bazı evraklar talep edilmektedir. Bunlar; plaka, ruhsat ve kimlik bilgilerini içeren resmi evraklardır. Trafik sigortası taban fiyat belirlenirken en fazla dikkate alınan parametreler ise; aracın modeli, üretim yılı, kullanım şekli, ek aksesuarlar ve poliçe başlangıç tarihi olabilmektedir. Araç sahipleri trafik sigortası için talep edilen belgeleri en kısa süre içerisinde hazırlayarak gerekli işlemlerin başlatılması talimatını verebilir. Böylelikle hak sahibi hiçbir cezai işlemle karşı karşıya kalmadan trafiğe çıkabilmektedir. Sigorta, tarafların güvenliğini önemsemekte olduğundan kişisel bilgilerin doğru bir şekilde aktarılması kritik bir rol üstlenmektedir. Sadece trafik için değil, trafikte seyahat eden pek çok kişinin yaşamını güvence altına aldığından büyük bir önem taşımaktadır. Trafik kazalarının oluşturmuş olduğu etkilerde mali yükün çözüme kavuşturulabilmesinde öne çıkan trafik sigortaları, limitler kapsamında kaza mağdurunun hasarını giderebilmektedir. Sadece otomobillerde değil, pek çok binek araç için de uygulanabilen sigortalar kullanıcıların rahat etmesini sağlamaktadır. Zorunlu trafik sigortası fiyatları listesi ile ilgili gerekli incelemeleri sigortaladım.com ile yaparak kendiniz için en uygun poliçeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Trafik Sigortası Ücretleri

Trafik sigortalarındaki fiyatlandırmalar şehirdeki araç yoğunluğuna ve şehrin yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Trafik sigortası fiyat karşılaştırma işlemlerinizi sigortaladım.com aracılığıyla yaparak kişiye özel fiyatlandırmalarla sigorta poliçenizin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Sigortaladım.com ile ‘Trafik sigortası ücreti ne kadar?’ sorusunun yanıtını dijital hizmet olanaklarıyla öğrenebilirsiniz. Zorunlu trafik sigortaları, karşı tarafta meydana gelmiş maddi kayıpların önüne geçilebilmesi ve sağlık teminatı sağlanabilmesi için oluşturulan bir sigorta koludur.

Sigortaladım.com ile yaptıracağınız trafik sigortalarıyla kullanıcı beklentileri tam anlamıyla yanıt bulabilmektedir. Talep ve gereksinimlerinizi etkili bir şekilde belirleyebileceğiniz ve en uygun fiyat avantajlarıyla geniş kapsamlı teminatlar elde edebileceğiniz trafik sigortalarıyla ihtiyaç duyduğunuz bilgilere en kısa süre içerisinde erişebilirsiniz. Yenilikçi sigorta anlayışından yararlanabilmenizi sağlayan sigortaladım.com sayesinde güçlü altyapı ve üstün teknolojik olanaklardan faydalanabilirsiniz. Siz de trafik sigortalarınızı sigortaladım.com ile yaparak merak ettiğiniz bilgileri en kısa süre içerisinde öğrenebilir, sizin için en uygun poliçenin hazırlanması talimatını verebilirsiniz.  

İLGİLİ BLOG YAZILARI